top of page

Merdiven Temizliği Püf Noktaları

Güncelleme tarihi: 3 Haz 2022

Yaşadığımız ortamlarda, genellikle çok katlı binalarda merdiven temizliğini sağlamak hepimizin önem vermesi gereken bir durumdur. Birçoğumuzun sık sık kullanmakta olduğu, ayak bastığı ya da elleriyle temas ettiği alanlar olan merdivenlerin hijyenik açıdan iyi bir durumda olması, sağlık sorunları yaratmaması ve iyi bir görünüm vermesi önemlidir. Bu nedenle apartman merdivenlerinin temizliği, ev veya ofis merdivenlerinin temizliği, ve diğer alanlardaki merdiven basamaklarının profesyonel bir şekilde yapılması gerekir.Merdiven Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Merdiven temizliği yaparken her basamağı ayrı ayrı değerlendirmekte fayda vardır. Merdiven basamağı parlatma merdivenlerimize şık ve ışıltılı bir görünüm verebilirken; toz, iz, çamur gibi kalıntıların temizlenmesi direkt olarak sağlıkla ilişkilidir. Merdiven temizliği, gerek apartman sakinlerinin, gerekse ev sahiplerinin kendi imkanları ile yapılabileceği gibi; çeşitli dezenfektanlarla, yüzey kirlerini de kaldırarak, yani çeşitli temizlik maddelerini kullanarak da yapılabilmektedir. Burada asıl önemli nokta var olan kire, temizlik ihtiyacının seviyesine bağlı olarak doğru temizlik malzemesi seçimi yapılması ve birtakım temizlik araçlarının(süpürge, merdiven bezleri gibi) doğru kullanılması dikkat edilmesi gereken diğer noktalar olarak göze çarpar.


Merdiven temizliği yüzey temizliği ile direkt olarak alakalıdır. Bu nedenle yapılan temizliğin yüzeye uygun olması, aşındırıcı, renk açıcı olup olmamasına dikkat edilmesi de gerekecektir. Merdiven yüzeyine uygun malzeme seçimi yapmak için profesyonel temizlik hizmeti veren şirketlerden bilgi alabilir ya da temizlik malzemeleri araştırmasını bu alanda kullanılabilir malzemelere göre kendiniz yapabilirsiniz.


Merdiven Temizliği Nasıl Yapılır?

Yaşam alanımızda ya da çalışma alanlarımızda hepimizin önem verdiği merdiven temizliği, profesyonel şekilde gerçekleştirildiğinde estetik ve sağlıklı bir sonuç vermektedir. Merdiven temizliği yapılırken insan sağlığına zarar vermeyecek kimyasal maddeler kullanılmalı ve bol su ile temizlik yapılmasına dikkat edilmelidir. Bu noktada kullanılan kimyasal maddenin kaç ölçek su ile kullanılacağı da dikkat edilmesi gereken bir başka noktadır.


Temizlik esnasında kullanılan merdiven paspaslarının uçlarının sağlam olduğuna ve su ile kolayca hareket edebilmesine dikkat edilmesi ve gerekirse merdiven bantları kullanılarak derinlemesine temizlik yapılmalıdır.


Bursa merdiven temizliğinin teknolojik makinelerle yapılması
Merdiven temizliğinde en yeni araçları kullanmak da iyi bir yoldur.

İnşaat veya tadilat sonrası merdiven temizliği ihtiyacı da bir başka temizlik aşaması içerebilir. Bu noktada izler tiner gibi çözücü maddelerle temizlenebildiği gibi çimento gibi kalıntılar inşaat malzemeleri ile de giderilebilmektedir.


Merdiven Temizliğinde Kullanılan Malzemeler
  • Suyu etkili bir şekilde emebilecek Paspas

  • Kova Takımı

  • Çamaşır Suyu ve diğer temizleyiciler

  • Mikro Fiber

  • Parlatıcılar

  • Nemli Bez

Merdiven Basamağı Parlatma

Merdiven temizliğinde beton temizliği ve parlatma işlemi apartman gibi yüksek katlı binalarda, otellerde, müstakil yapılarda, restoran veya ofis gibi her alanda yapılabilmektedir. Bu amaca göre özelleşmiş makineler ile deneyimli personellerin uygulamış olduğu merdiven parlatma işlemi, daha estetik bir görünüm elde edilmesini sağlar.


Tasarım ve dayanıklılık açısından daha uzun vadede temizlik anlayışını getiren basamak silimi ve parlatma hizmetleri seramik, mermer, granit, betonarme gibi tüm merdiven tiplerinde uygulanabilmektedir. Mat görüntünün ortadan kaldırılması ile birlikte yapıya estetik katarak, müşteri algısını yükseltebileceğiniz gibi çevrenizdeki kişilerinde beğenisini kazanabilirsiniz.

Bursa Merdiven Temizliği Hizmeti

Nurpak Temizlik Bursa olarak, il genelinde merdiven temizliği ihtiyaçlarınızda da yanınızdayız. Deneyimli ve profesyonel ekibimiz ile bireysel ya da kurumsal taleplerinizde merdiven temizliğinizi son teknoloji araçlar ve en etkili yöntemler ile sağlamaya çalışıyoruz.


Temizliğin yapılacağı alanın gözlenmesi, taleplerin dikkate alınması, personel yerleştirme ve görevlendirme, gün bazlı ihtiyaç, malzemeleri tedariki gibi birçok adımı tamamladıktan sonra hizmetimize başlıyoruz. Bu noktada baştan sona sizlerin görüşlerini de dikkate alarak memnuniyet garantisi sunabilmek tek amacımız.


Bursa Merdiven Temizliği Fiyatları

"Merdiven Temizliği Ne Kadar?" gibi sorularla firma olarak sık sık karşılaşmaktayız. Nurpak Temizlik olarak Bursa ili genelinde periyodik merdiven temizliği de dahil, günlük bazda da temizlik yapabilmekteyiz. Periyodik temizlik seçimi, binanın büyüklüğüne göre ve kaç kişinin çalıştırılacağı üzerine hesaplandığı için önem arz etmektedir.

Bina büyüklüğüne göre, daha büyük iş yüküne karşılık toplu ücretlendirme üzerinden en uygun fiyat teklifini sizlere sunmaktayız.


Merdiven temizliği noktasında net bir fiyat teklifi bulunmadığı için bu konuda bizlerden bilgi almak adına telefon ile ulaşabilir, iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yapılacak görüşmeden sonra sizlere anında fiyat teklifi sunabilir, taleplerinize uygun şekilde temizlik hizmeti başlatabiliriz.Bursa Temizlik Şirketleri

Nurpak Temizlik Bursa
Comments


bottom of page