Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır ?

Dış cephe temizliği; Binanın yapı malzemesi dikkate alınarak gerçekleştirilir. Bunun öncesinde binanın yüksekliğine göre güvenlik önlemi alınır. Özellikle yüksek katlı binalarda vinç ve sepet sistemi kullanılır. Böylece dış cephe temizliğini yapan kişilerin güvenlikler sağlanmış olur.

Dış cephe temizliği yöntemleri uygulanmadan önce kullanılacak olan temizlik yöntemi öncelikle binanın dış cephesinin bir kısmında denenir. Dış cephe için seçilen bu yöntem binanın yapı malzemesine herhangi bir zarar vermiyor ise dış cepheye komple uygulanır.

Dış cephe temizliği yöntemleri sadece cam malzeme kullanılan binalarda yapılacak kadar dar kapsamlı bir işlem değildir. Bunun yanı sıra paslanmaz özelliğe sahip olan PVC, alüminyum komposit, mozaik, mermer ya da granit gibi malzemeye sahip dış cepheler de temizliği yapılabilen yapı malzemeleri arasında bulunuyor.

Dış Cephe Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

 

Dış cephe temizliği yapılırken öncelikle zeminin parsellenmesi yapılır. Bu sayede dış cephe temizliği yöntemi uygulanırken tüm bina eksiksiz ve kusursuz bir biçimde temizlenmiş olur. Temizliği yapılan bölgenin kurulama işlemi de yapılarak temizlik tamamlanmış olur. Dış cephe temizliğinde binanın kısa süre içerisinde yeniden bir temizliğe ihtiyaç duymaması için kirlenmeyi erteleyen ürünler kullanılır. Böylece senede bir kez dahi bu işlemin uygulanması yeterli olacaktır.

Diğer Hizmetlerimiz

  İrtibat numaralarımız

    0537 689 60 17

    0531 255 08 45

Ulu Mahallesi Ulu Caddesi

Anadolu İş Merkezi Kat:2

Osmangazi/BURSA

© 2020 Tüm hakları saklıdır. UYGUN Media tarafından yapılmıştır.