top of page

Bursa Dezenfeksiyon Hizmeti

Dezenfeksiyon Nedir? Dezenfektanlara Neden İhtiyaç Duyarız?
Temel olarak dezenfeksiyon, bakteri, mantar ve virüs gibi mikroorganizmaları öldürmek için kullanılan bir işlemdir.
Dezenfektanlar, dezenfeksiyon işleminde kullanılan kimyasallardır. Geniş spektrumlu veya dar spektrumlu olabilirler. Geniş spektrum, dezenfektanın birçok farklı mikroorganizma türünü öldürebileceği anlamına gelirken, dar spektrum, dezenfektanın yalnızca bir tür mikroorganizmayı öldürebileceği anlamına gelir. Buradan yola çıkarak geniş spektrumlu dezenfektanlar kullanılarak geniş çapta dezenfeksiyon işlemleri yapılabileceği gibi, ihtiyaca yönelik tek tip dezenfeksiyon işlemleri yapılabilmektedir.
Dezenfeksiyon ve İlaçlama Uygulamaları

Virüs ilaçlama uygulamaları ülkemizde hala "dezenfeksiyon" uygulamaları altında yapılan özel olarak isimlendirilmemiş uygulamalardır. Ancak özellikle (2019 Aralık) ayı itibari ile Çin’de baş gösteren Corona virüs salgını sebebi ile yerleşim alanlarında virüs dezenfeksiyonu için bu uygulamalar ismi ile talep edilmeye başlanmıştır.

Bilinmesi gereken asıl nokta ise virüs ilaçlama ve virüs dezenfeksiyon hizmetinin ve uygulamalarının özel bir işlem olduğu bakteri ve diğer mikroorganizma dezenfeksiyon uygulamalarından bazı farklar ile ayrıldığıdır. İlk farklılık kullanılan dezenfektanların içeriği ve kullanım şekillerinden kaynaklıdır.

Dezenfeksiyon Çeşitleri

Dezenfeksiyon çalışmaları geniş çaplı ve detay işlemler gerektiren birtakım süreçlerden oluşur. Her bir dezenfeksiyon süreci de çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Buradan yola çıkarak dezenfeksiyon çeşitlerini ve aradaki farklılıkları açıklamakta fayda var.

  1. Ortam Dezenfeksiyonu: Ev, okul, ofis, apartman dezenfeksiyonu bu gruba girer. Dezenfeksiyon çalışmalarının en geniş çapta olanıdır. Belirli bir alanının bakteri ve virüs bakımından temizlenmesi durumudur. 

  2. Yüzey Dezenfeksiyonu:  Evimizdeki, ofisimizdeki kapı kolları, merdivenler, ortak kullanım alanları gibi bir çok yeri kapsar. 

  3. El Dezenfeksiyonu: Kişisel olarak, genellikle dezenfektan kullanılarak yapılan dezenfeksiyon çeşididir.

  4. Kıyafet Dezenfeksiyonu: Giysilerimizin üzerine yapışan her türlü bakteri ve virüs gibi mikroorganizmalar da dahil, buharlı bir biçimde de yapılabilen dezenfeksiyon çeşididir.

Evi Nasıl Dezenfekte Ederim?

Birçoğumuz bildiğinin aksine ev yapımı dezenfektanlar ya da sirke kullanarak dezenfekte etme yöntemi ev dezenfekte etmek için etkili bir yol değildir. Ev temizliğinde en iyi dezenfektanlar hangisidir diye bir soru sorabilirsiniz. Hijyenik bir eve sahip olabilmek için evi kaliteli, sağlığa zararsız dezenfektanlar ve dezenfeksiyon makinesi ile dezenfekte etmek zorundasınız.  Banyo, mutfak gibi ıslak, nemli alanlar, sık sık kir tutan ve çok kullanılan kapı kolları, lavabo ve yüzeylerde görünmeyen bakteri ve virüslere kesin çözüm profesyonel dezenfeksiyon işlemidir. Profesyonel dezenfeksiyon işlemlerine en yeni teknolojik uygulamaları da barındıran nano dezenfeksiyon işlemi örnek verilebilir. Daha fazla bilgi için bizleri arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon işlemi, dezenfektanın ULV dezenfeksiyon cihazı ile ortama püskürtülmesiyle gerçekleştirilmektedir. 

Bursa Dezenfeksiyon İhtiyacınız İçin Nurpak Temizlik Bursa

Hepimizin bildiği gibi zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz evimizde kendimizi güvende hissetmek ve temiz bir ortamda yaşamak yegane amacımız. Peki gerçekten temiz bir ortamda güvende miyiz? Sık kullandığımız alanlarda en dip köşe temizlikle bile yok edilemeyen bir çok virüs ve bakteri bulunmaktadır.

Nurpak Temizlik Bursa olarak profesyonel dezenfeksiyon hizmeti ile birçok bakteri ve virüsü kalıcı bir şekilde yok etmeyi amaçlıyoruz. Kaliteli, güvenilir ve bilinirliliğini kanıtlamış dezenfektanlar ile dezenfeksiyon hizmetlerinde kullandığımız daha bir çok temizlik malzemeleri Covid-19 da dahil olmak üzere etkili olan ve kullanıldığı yüzeylerdeki virüsleri yok eden, Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile sizlere sunuyoruz.

Ortam dezenfektanı ve el dezenfektanı ihtiyaçlarınız için bize danışın, bizimle hemen iletişime geçin!

Nurpak Temizlik Bursa olarak hijyen detaylarına uygun bir şekilde il geneli dezenfeksiyon hizmetimizi siz müşterilerimize sunmaya ilk günden itibaren devam etmekteyiz. 

Bursa Temizlik Şirketleri

Nurpak Temizlik Bursa

Diğer Hizmetlerimiz

bottom of page